X
تبلیغات
شیکسون

چگونه وبلاگ خود را صاحب لینک کنیم؟

یکشنبه 28 فروردین‌ماه سال 1384 13:19 نویسنده: غزاله نظرات: 4 نظر چاپ
      
مطمئنأ همه وبلاگداران و وبلاگ خوانان عزیز می دونند که مهم ترین دلیلی که یه نفر میآد و وبلاگ می نویسه ، اینه که یه عده ای بیآن و نوشته هاش را بخونن و نظر بدن.
حالا هر چی تعداد خواننده ها بیشتر باشه ، کارخونه قند بزرگ تری در دل وبلاگ نویس عزیز ایجاد میشه.
برای جذب خواننده بیشتر ، چند تا راه وجود داره. به قول معروف " راههای رسیدن به هیت بالا ، فراوان است".
روش یک : به صورت اسپم وار بری و در هر وبلاگی که دیدی ، یه نوشته را کپی کنی که شامل کلمات " تبادل لینک " ، " وبلاگ زیبایی داری ؛ به من هم سر بزن " و از این جور جملات و کلمات باشه. به نظر من این توهین به نویسنده اون وبلاگ است . یعنی یه جورایی، پست ترین راه برای جذب خواننده.
روش دوم : قرار دادن لینک دیگر وبلاگرها در وبلاگ خود. این روش بستگی به مرام و علاقه طرفین به خواندن وبلاگ همدیگه داره. خدا پدر سایت نداستات را بیامرزه که باعث میشه تا بفهمی که از کجا اومدن وبلاگ آدم را خوندند و اگه از وبلاگشون خوشت اومد و اونها هم خوششون اومد، وبلاگت صاحب یه لینک شده.
فکر می کنم که مرسوم ترین روش برای لینک دادن این روش باشه.
روش سوم : شما اونقدر نوشته هاتون جالب و جذاب است که دیگران با کمال میل به وبلاگ شما لینک می دهند و هیچ احتیاجی به تلاش برای جذب مخاطب ندارید.
این روش خیلی خاصه و به کار من یکی که عمرأ نمیاد. فقط یادمه یه بار که در مورد مجله فقید کاپوچینو نوشته بودم ، همچین اتفاقی افتاد .

یادم رفت بگم که لینک دادن هم سه جوره.اول؛ لینک ثابت را در ستون کنار وبلاگت بذاری .
دوم؛ لینک را در بلاگ رولینگ خودت قرار بدی و هر بار که اون وبلاگ آپدیت و پینگ بشه ، یه جورایی تو می فهمی که اون وبلاگ به روز شده و روش واقعأ مفیدی در صرفه
جویی زمان است. البته روش مشتق شده از لینک ثابت است.
سوم؛ لینک داخلی. تو از یه نوشته ای در یه جایی خوشت میآد و به اون نوشته خاص لینک میدی و در داخل نوشته های خودت این کار را انجام میدی که یه جورایی لینک موقت است.

روش چهارم :یه وبلاگر معروف که آمار خواننده های خودش بالا است ، به شما لینک بده .
البته اصولأ هیچ آدمی همینجوری نمیآد به شما لینک بده. چون لیست لینکهایی که کنار وبلاگ هر وبلاگری است، یه جورایی نشونه شخصیت طرف است و اینکه از چه جور نوشته هایی خوشش میآد.
روش به دست آوردن لینک اینجوری ، کمی احتیاج به بدجنسی و بچه پررو بازی و به قول عمو قصه گو " زبون ریختن " داره.
شکر خدا ؛ من هم که در این امر در اینترنت کم نمیآرم.
خلاصه اینجوری شده که من صاحب لینک ثابت در وبلاگها شدم.نتیجه این لینک ثابت داشتن این شده که همیشه نصف خواننده های من ، از وبلاگ صفا به وبلاگ من میآن.
البته خب ، من هیچ تلاش عمدی در اینکه اینجوری صاحب لینک بشم ؛ تداشتم و خود دوستان عزیز به این غزالی شیطون لطف داشتند و لینک وبلاگم را گذاشتند .
آخرین شیطنتم هم این بوده که دیشب داشتم با عموقصه گو (کیوان- از پشت یک سوم) چت می کردم – کیوان جان از اونجایی شد عمو قصه گو که یه بار میخواست وبلاگش را تعطیل کنه و وقتی براش داشتم نظر میدادم که خواهشأ وبلاگش را تعطیل نکنه ، یه دفعه ای شد عمو قصه گو. البته با توجه به نوشته هاش در کاپوچینو و وبلاگش به مقام عمو قصه گویی رسید-
دیشب وبلاگ عمو وارد سومین سال زندگیش شد و من کلی شیطونی کردم و عمو جان اعلام کردند که به من لینک می دهند.عمو جونم امیدوارم که عمر وبلاگت به سی سالگی برسه.
راستش وقتی یه نفر اینجوری بهم لینک میده، دچار عذاب وجدان میشم که نکنه طرف در معذوریت اخلاقی قرار گرفته باشه .
ولی باز هم،همچنان به شیطنتهام ادامه می دهم. و عذاب وجدانم را فراموش می کنم.

ممنونم از همه شماهایی که وبلاگم را می خونید. دوستان فوق العاده عزیزی بین شما دارم که برای من دوستیشون یه دنیا ارزش داره.


پی نوشت:
این نوشته مال دیروز بود و من نتونستم بفرستمش.
وقتی تهران هستم، زمان خیلی سریع میگذره.
فقط بگم که گلناز عزیزم در مجله اینترنتی مکث مطلب می نویسه.خواهری من داره نویسنده میشه.
تولد خدیجه_ دوست دانشگاهی _ عزیزم هم حسابی تبریک میگم.
دیرم شده، دیگه باید برم.
تا هفته دیگه خدافظ